v-tom logo

Tým Vystřihovánky TOM

Jsme skupina modelářů a autorů papírových modelů, spolupracující na projektu Vystřihovánky TOM již od roku 2014 (původně, od roku 2012 jako Vystřihovánky pro každého).

Tomáš "Timmy" Hrebík, nejmladší člen a zakladatel Vystřihovánek TOM, zabývající se především konstrukcí papírových modelů. Většina námi publikovaných vystřihovánek pochází z jeho autorského pera. Na lepení tak nemá příliš čas a mnoho svých modelů nikdy neslepil. Jeho slovy "na to mám sekretářku".

Michal "Vršo" Vršanský, též zvaný sekretářka je autorem většiny testovacích staveb modelů vTOM. Věnuje se i konstrukci vystřihovánek, převážně drobné slovenské architektury v sekci Ke stažení. Mezi jeho osobní projekty patří Parná prečerpávacia stanica v Patincích a Kúria rodu Andreásky v Liptovském Ondreji.

Robert "Aki" Pešek, velmi důležitý člen našeho týmu, starající se o distribuci našich vystřihovánek. Vede e-shop Akimodels.cz, skrz který se stará o to, aby se nejen naše vystřihovánky dostaly i na Váš modelářský stůl. Kromě toho je to vynikající modelář a brzy se dočkáme i několika vystřihovánek, na kterých se podílel.

Vojtěch "freevoj" Volný, vynikající modelář a tolerantní tester našich modelů ve fázi před vydáním.
U některých modelů se podílí i jako autor návodu, nebo autor fotografií a zaměření předlohy modelu. Podílel se na modelech jako Poutní kostel v Hrabyni, Šolcův dům v Liberci a Führichův dům v Chrastavě.

Ondřej "Carvrer" Šretr, další kvalitní modelář, který velmi pomohl při vydávání našich modelů a bez něhož by některé vůbec nemusely vzniknout. Podílí se na vzniku našich vystřihovánek zámků. Podílel se na farním kostelu v Mokrých Lazcích, Zámku Chropyně, dřevěném kostelu v Bodružalu nebo Státním zámku Kratochvíle.

Jakub "sepecat" Zahradník, nejčerstvější člen v našem týmu. Tím se stal skrze kvalitní stavby našich vystřihovánek, ke kterým vždy vypíchnul, co by se dalo ještě zdokonalit. Podílel se na testech modelů jako Veža zaniknutého kostola u Liptovské Mary nebo druhé vydání Poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni.

Jan "Bedýnka" Bednář, zájmový historik a kreslíř papírových modelů "postaru", tedy tužkou a vodovkami. Jeho papírové modely mají tedy kouzlo ruční kresby, kterou "prý" ta počítačová nikdy nepřekoná.
Po přemlouvání spolu s Timmym připravili například Bývalý špitální kostel ve Švihově do publikovatelné podoby.

Miroslav "mirec" Lisinovič, výborný modelář vlastnící kompletní sbírku slepených modelů publikovaných vystřihovánek slovenské architektury. Je lehce zneužitelný, potřebujeme-li slepit na obálku jakoukoliv stavbu ze Slovenska. Podílel se na Katedrále v Žilině nebo Kaplnce v Celulózce v Žilině.

Jiří "jiri.k" Křivohlavý, modelář a kuchař z Prahy, co sem tam ukuchtí nějaký modýlek nebo slepí guláš. S tímto členem chystáme a testujeme jednoduché verze našich modelů. Podílel se na vzniku Historických trolejbusů I. a Farském kostole sv. Štefana v Kostoľanech nad Hornádom.

Jan "Jenda" Fryčka, modelář a historik bydlící nedaleko Timmyho rodné vesnice. Podílel se na tvorbě dosud nepublikovaných modelů drobné architektury domovského regionu. Významně se podílel na vzniku vystřihovánek Poutního kostelu v Hrabyni, Kostelu sv. Martina v Pusté Polomi a Farním kostelu v Mokrých Lazcích.

Vojtěch "scoks" Dorňák, webmaster této stránky, tolerující kamarád a jediný nemodelář našeho týmu. K dobru mu alespoň přičtěme, že s malým bráškou slepili náš papírový betlém.

Na vývoji našich vystřihovánek se podíleli jako testeři nebo konstruktéři i další modeláři.
Spolupracovali s námi Dominik "Dody" Polák, Michal "mi-ro" Rozínek, Petr "AmatER" Kudrej,
Martin "martin1807" Bilý, Ladislav Dousek, Pavel Koudelka, Adriana Hošková,
Zdeněk "TEO" Smaženka, Jozef “jožkin” Tinaj, Jarda Sedláček a další.
Děkujeme.

Spolupráce s jinými vydavatelstvími

Podíleli jsme se vývojem nebo přípravou papírových modelů i u jiných vydavatelů papírových modelů.

Při rozkliknutí se dostanete na webovou stránku výrobce.