v-tom logo

Tým Vystřihovánky TOM

Jsme skupina modelářů a autorů papírových modelů, spolupracující na projektu Vystřihovánky TOM již od roku 2014 (původně, od roku 2012 jako Vystřihovánky pro každého).

Tomáš "Timmy" Hrebík, nejmladší člen a zakladatel Vystřihovánek TOM, zabývající se především konstrukcí papírových modelů. Většina námi publikovaných vystřihovánek pochází z jeho autorského pera. Na lepení tak nemá příliš čas a mnoho svých modelů nikdy neslepil. Jeho slovy "na to mám sekretářku".

Michal "Vršo" Vršanský, též zvaný sekretářka je autorem většiny testovacích staveb modelů vTOM.
Má natolik vžitý Timmyho rukopis, že k slepení modelu nepotřebuje návodu, čísel ani značek. V poslední době začal také pracovat na konstrukci vystřihovánek, převážně drobné slovenské architektury v sekci Ke stažení.

Robert "Aki" Pešek, nejčerstvější člen v našem týmu, přesto velmi důležitý. Stará se o chod obchodu a aby se naše vystřihovánky dostaly i na Váš modelářský stůl. Kromě toho je to vynikající modelář a brzy se dočkáme i několika vystřihovánek, na kterých se podílel.

Vojtěch "freevoj" Volný, vynikající modelář a tolerantní tester našich modelů ve fázi před vydáním.
U některých modelů se podílí i jako autor návodu, nebo autor fotografií a zaměření předlohy modelu. Podílel se na modelech jako Poutní kostel v Hrabyni nebo Šolcův dům v Liberci.

Ondřej "Carver" Šretr, další kvalitní modelář, který velmi pomohl při vydávání našich modelů a bez něhož by některé vůbec nemusely vzniknout. V době, kdy nikdo nemá na test modelu čas, si ho udělá, ikdyby měl lepit v práci o přestávkách. Podílel se například na Kaplnce Beluša nebo Farním kostelu v Mokrých Lazcích.

Jan "Bedýnka" Bednář, zájmový historik a kreslíř papírových modelů "postaru", tedy tužkou a vodovkami. Jeho papírové modely mají tedy kouzlo ruční kresby, kterou "prý" ta počítačová nikdy nepřekoná.
Po přemlouvání spolu s Timmym připravili například Bývalý špitální kostel ve Švihově do publikovatelné podoby.

Miroslav "mirec" Lisinovič, výborný modelář vlastnící kompletní sbírku slepených modelů publikovaných vystřihovánek slovenské architektury. Je lehce zneužitelný, potřebujeme-li slepit na obálku jakoukoliv stavbu ze Slovenska. Podílel se na Katedrále v Žilině nebo Kaplnce v Celulózce v Žilině.

Jan "Jenda" Fryčka, modelář a historik bydlící nedaleko Timmyho rodné vesnice. Podílel se na tvorbě dosud nepublikovaných modelů drobné architektury domovského regionu. Významně se podílel na vzniku vystřihovánek Poutního kostelu v Hrabyni a Farním kostelu v Mokrých Lazcích.

Spolupráce s jinými vydavatelstvími

Podíleli jsme se vývojem nebo přípravou papírových modelů i u jiných vydavatelů papírových modelů.

Při rozkliknutí se dostanete na webovou stránku výrobce.